2015 m. turnyras - Rimo Imenavičiaus šeimų krepšinio turnyras Šiauliuose

Go to content

Main menu:

Turnyras
2015 m. Rimo Imenavičiaus šeimų krepšinio turnyras

Balandžio mėn. 26-ą dieną, Šiauliuose, Janonio gimnazijos sporto salėje vyko ketvirtasis šeimų krepšinio turnyras skirtas Rimo Imenavičiui atminti. Šiemet turnyre dalyvavo net septynios šiauliečių šeimos.

Septynio šeimų krepšinio komandos buvo paskirstytos į du pogrupius. A pogrupis: praėjusių metų turnyro laimėtojai Žukauskų komanda, ne pirmus metus šeimų turnyruose dalyvaujanti Grigalių komanda ir dvi turnyro debiutantės - Armalai ir Slaninos. B pogrupis: debiutantai Imenavičiai, bei turnyro senbuvės Giedraičių ir Kačerauskų komandos.
Turnyro dalyvius pasveikinęs Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasidžiaugė tokia gražia iniciatyva ir linkėjo, kad šeimos sporto tradicijas puoselėjantis renginys kitais metais pritrauktų dar daugiau pasekėjų.
Imenavičiai - Kačerauskai.
Pirmose rungtymėse susitiko Kačerauskų ir Imenavičių šeimos. Imenavičių komandai tai buvo debiutinės rungtynės. Po apylygio pirmo kėlinio, kuris baigėsi keturių taškų skirtumu, sekė Kačerauskų komandos spurtas 10-0. Dar vienas spurtas trečio kėlinio pradžioje neleido suabejoti turnyro senbūvių pergale.
Nugalėtojams Elvinas pelnė 15 taškų (5/6 baudų metimai). Elvino tėtis Arūnas pridėjo 9 tšk.Aukšti Kačerauskų giminės krepšininkai ryškiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (38 prieš 16). Imenavičių komandoje rezultatyviausias buvo Lukas - 10 taškų (5/9 dvitaškiai, 0/6 tritaškiai), Šarūnas - 7 taškai (7 perimti kamuoliai) ir Raimondas Jocius - 4 taškai.
Armalai - Grigaliai.
Antrose rungtynėse susitiko dar vieni debiutantai Armalų šeima ir Grigaliai. Susitikimas praėjo be didesnės įtampos, patirtis laimėjo. Armalai - Grigaliai 29:44
Grigalių komandoje rezultaviausi žaidėjai: Aurimas - 11 taškų, Karolis - 9, Justinas -7, Eimilia - 6 taškai (9 atkovoti kamuoliai). Armalų komandoje: Algirdas - 10 taškų (5/6 dvitaškiai, 0/7 tritaškiai), Aivaras - 8 taškai, Ernestas - 5 taškai, Darius - 4 rezultatyvūs perdavimai.

Kačerauskai prieš Giedraičius.
Kačerauskų komandai koją pakišo prastai sužaistas pirmasis kėlinys. Pralaimėta 4:20. Čia daugiausia pasidarbavo Giedraičių komandos abiturientai - Laurynas ir Dovydas. Kačerauskai po to laimėjo antrą ir ketvirtą kėlinukus, bet prarastų taškų kompensuoti nesugebėjo. Galutinis susitikimo rezultatas 52:44 (20-4; 11-16; 9-9; 12-15) .
Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Laurynas 19 taškų, Dovydas pelnė 14, Lauryno mama Rasa pridėjo 8 taškus. Kačerauskų komandoje Arūnas 9 taškai, Elvinas 8 taškai. Viltė žaidusi 11 minučių sumetė 6 taškus, Juratė per penkias aikštėje praleistas minutes pelnė 4 taškus.
Žukauskai - Slaninos
Europos krepšinio čempionų Mindaugo Žukausko ir Donatos Slaninos šeimų susitikimas. Žukauskai stipriausia Lietuvos šeimų krepšinio komanda. Praėjusiais metais laimėjo Kazimiero Budrio taurę Klaipėdoje. Slaninos turnyro debiutantai.
Susitikimas prasidėjo apylygiai. Įpusėjus kėliniui Slaninos komanda spurtuoja atkarpa 7-0. Kėlinio pabaigoje Žukauskai skirtumą sumažina, bet išlyginti neužtenka laiko. Po pirmo kėlinio 14-12 priekyje Donato šeima. Nutarę netampyti fortūnos už ūsų Žukauskų komanda antro kėlinio pradžioje įgija dešimties taškų persvarą kurią išlaiko iki rungtynių pabaigos. Galutinis rezultatas 50-39 (12-14; 21-4; 6-9; 11-12)
Slaninų šeima laimėjo tris iš keturių susitikimo kėlinių, bet to neužteko. Rezultatyviausias komandoje Vilius  23 taškai (11/19 dvitaškiai), Donatas atkovojo 12 kamuolių ir pridėjo 6 taškus. Keturis taškus pelnė Valteris.
Žukauskų komandoje Mantvydas 20 taškų (5/7 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai), Mindaugas 9 taškai (2/3 dvit.; 1/1 trit.; 2/2 baudų metimai). Žukauskų komandos moterys, Lina ir Nomeda taškų nepelnė.
Imenavičiai - Giedraičiai
Paskutinis B grupės susitikimas. Turnyro debiutantai Imenavičiai ir amžinai antra (©) Giedraičių šeimos komanda. Ir kiek netikėtai iki trečio kėlinio vidurio vyko atkakli kova. Esant rezultatui 25-23 Giedraičiai pataiko kelis metimus be atsako. Imenavičių komanda skuba, nepataiko. Pasireiškia susižaidimo stoka. Rungtynės baigiasi  36:50 (10-10, 9-15, 6-13, 11-12).
Giedraitis Dovydas ir Laurynas Benediktavičius pelno po 15 taškų, Robertas Giedraitis - 14 tšk., Rasa Benediktavičienė pataikė du mestus tritaškius iš dviejų - 6 taškai.
Imenavičių komandoje Šarūnas pelnė 15 tšk., Lukas - 14 tšk., Arijandas Šliupas - 4 tšk., Raimondas Jocius 5 perimti kamuoliai.
Po šio susitikimo paaiškėja, kad Giedraičiai kovos finale su A grupės nugalėtoju, o Kačerauskų šeima aiškinsis trečios vietos laimėtoją.
Armalai vs Slaninos.
Lygių varžovų dvikova. Rungtynes sėkmingiau pradėjo Armalų komanda, jau pirmomis minutėmis išsiveržusi į priekį 9-0. Trečio kėlinio viduryje tokią pat atkarpą, 10-0 sukuria Donato šeima. Po atkaklaus, apyligio ketvirto kėlinuko pergalę šventė Slaninų komanda. Galutinis susitikimo rezultatas 41:44 (15-16, 10-13, 8-6, 8-9) .
Slanina Vilius - 24 taškai, Donatas - 11 taškų (3/6 tritaškiai), Tomas - 7 taškai (10 atkovotų kamuolių). Pralaimėjusioje komandoje rezultatyviausiai žaidė Vaidotas -16 taškų (8/11 dvitaškiai), Aivaras -12 taškų (3 perimti kamuoliai), Ramunė per 14 žaistų minučių pelnė 4 taškus. Vyriausia turnyro žaidėja, "Krepšininkų mama" tituluojama medikė ponia Irena Armalienė aikštelėje praleido vieną rungtynių kėlinį.
Žukauskai - Grigaliai .
Komandos susitiko išsiaiškinti kas žais finale ir kas kovos dėl trečios vietos. Nugalėjo patirtis. Galutinis susitikimo rezultatas 49:33 (10-7, 16-4, 12-10, 11-12) Žukauskų šeimos komandos naudai.
Žukauskų komandoje didžiąją dalį taškų sumetė Mantvydas - 25 tšk (10/13 dvitaškių). Mindaugas Žukauskas pridėjo 12. Grigalių komandoje rezultatyviausiai žaidė Aurimas -10 taškų ir Karolis - 9 taškai.
Kačerauskai - Grigaliai. Rungtynės dėl 3-ios vietos.
Atkakliausias turnyro susitikimas. Viskas sprendėsi paskutinėmis minutėmis, kuriomis savo patirtimi pasinaudojusi Juratė išplėšė Kačerauskų komandai pergalę. Rezultatas 47:43 (9-11; 14-11; 8-15; 16-6)
Kačerauskų komandai Elvinas - 20 tšk (4/7 tritaškiai), Elvino tėtis Arūnas - 13 taškų.  Grigalių komandoje rezultatyviausiai žaidė Aurimas - 23 taškai ir 28 naudingumo balai. Tomas - 8 taškai, Justinas - 7.
Žukauskai - Giedraičiai. Finalinės rungtynės.
Stipriausia praeitų metų Lietuvos krepšinio šeima paskutinėse rungtynėse nuo pirmų minučių parodė, jog ir šiemet nežada niekam atiduoti titulų. Žukauskai du kėlinius į kiekvieną Giedraičių tašką atsakydavo dviejais taškais. Rezultato skirtumas pirmoje rungtynių pusėje proporcingai didėjo 10-5, 19-9, 31-16, 43-22. Mindaugas Žukauskas per 26 minutes surinko 39 (!) naudingumo balus. Pelnė 23 taškus, atkovojo 18 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Mindaugo sūnus Mantvydas pridėjo 17 taškų (4/5 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai). Paulius -12 taškų.
Giedraičių komandoje didžiąją dalį taškų vėl surinko jaunimas - Dovydas ir Laurynas. Abu abiturientai žaisdami savo gimnazijos salėje pelnė atitinkamai 18 ir 14 taškų. Robertas Giedraitis - 8 taškai. Rasa - 5.
Galutinis susitikimo rezultatas 49:64 (9-19, 13-24, 15-10, 12-11)
Žukauskų šeimos komanda trečią kartą iš eilės laimėjo Rimo Imenavičiaus taurę ir trečią kartą iš eilės atstovaus Šiaulius Kazimiero Budrio šeimų krepšinio turnyre Klaipėdoje.
.
Varžybų uždarymas
III-ią vietą užėmė turnyro senbuviai Kačerauskai. Giedraičiai pasidabino sidabro medaliais, o čempionais trečius metus iš eilės tapo Žukauskų šeima.
Pirmą vietą iškovojusi komanda turi teisę dalyvauti finalinėse Lietuvos šeimų krepšinio varžybose Klaipėdoje Kazimiero Budrio taurei laimėti. Kadangi Žukauskų šeima 2014 m. tapo finalinių varžybų nugalėtojais Klaipėdoje ir be konkurencijos pateko į 2015 m. finalinį etapą, tai II-ą vietą iškovojusiems Giedraičiams taip pat suteikta galimybė dalyvauti finaliniame etape Klaipėdoje gegužės mėnesį, kur susirungs 8-ios stipriausios Lietuvos šeimos.
Šeimų krepšinio lygos įkūrėjas Kazimieras Budrys įteikė prizus naudingiausiems šeimų žaidėjams – Žukauskų Mantvydui, Giedraičius atstovavusiai Rasai Benediktavičienei, Kačerauskų Jūratei ir Grigalius atstovavusiam Aurimui Volskiui.
Lietuvos šeimų krepšinio lygos įkūrėjas Kazimieras Budrys džiaugėsi, kad šeimų turnyrai tampa vis populiaresni. Jo vizija, kad kuo daugiau šeimų žaistų krepšinį Lietuvoje, žingsnis po žingsnį tampa įgyvendinama. Po turnyro šiauliečių šeimos pakvietė Kazimierą Budrį Šiauliuose pasodinti ąžuoliuką, kuris simbolizuotų šeimų tvirtumą ir stiprybę. Lai šeima, kaip vertybė, išlieka ilgaamžė ir stipri kaip ąžuolas, lai šeimų krepšinis neša žinią Lietuvai ir pasauliui, kokie stiprūs esame kartu šeimos rate – linkėjo šiauliečiai.